Delta Hospital ofera 15% reducere la consultatiile ORL, toata luna Februarie

Codul portocaliu de ninsori si ger se prelungeste, asa ca ai grija la virozele respiratorii! Cele mai frecvente afectiuni ale anotimpului friguros sunt infectiile cailor aeriene.
Mersul prin ninsoare si ger poate fi daunator sanatatii tale si nu poti evita permanent contactul cu cei bolnavi daca mergi in mod obisnuit cu mijloace de transpot in comun sau  pe strada.

* Sinuzita apare frecvent din cauza expunerii prelungite la vant rece si ger. Daca esti expus vantului rece  pentru perioade indelungate trebuie sa ai fata acoperita altfel risti inflamarea sinusurilor si aparitia  starii de febra.
* Otita apare frecvent la copii, asa ca ai grija ca cel mic sa poarte in permanenta fes, fular si manusi.
* Amigdalita este o afectiune frecventa in sezonul rece atat la adulti cat si la copii.

Din cauza vremii neprietenoase, cazurile de raceala, sinuzita, amigdalita si otita sunt foarte frecvente si, din pacate, de neocolit. Din acest motiv, Delta Hospital iti ofera reducere la consultatiile ORL asigurate de:

•    Dr. Andaluzia Oancea – Medic Primar ORL
•    Dr. Simona Contor – Medic Primar ORL